wybieg dla psów na osiedlu orła białego w poznaniu

Będzie wybieg dla psów na osiedlu Orła Białego!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich mieszkańców osiedla Orła Białego i okolicznych terenów – na niezabudowanej polanie nie pojawią się kolejne bloki. Powstanie za to teren parkowo-spacerowy wraz z wybiegiem dla psów!

Poznański Budżet Obywatelski 2016

Projekt dotyczący zagospodarowania polany na osiedlu Orła Białego został zgłoszony do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2016. No i udało się! Projekt nr 202 zdobył 3310 głosów i zajął tym samym 2 miejsce w głosowaniu. Dzięki temu otrzyma finansowanie z budżetu miasta w wysokości 450.000 zł.

Wybieg dla psów w 2017?

Jak czytamy na fanpage’u “Polana na osiedlu Orła Białego – w obronie przestrzeni” projekt tworzenia parku wraz z wybiegiem dla psów będzie realizowany dwuetapowo:

  1. Pierwszy etap zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku i będzie polegał na opracowaniu projektu wykonawczego dla terenu.
  2. Drugim etapem będą już prace w terenie, a te przewidziano na rok 2017.

Autorzy koncepcji mają brać czynny udział w opracowywaniu projektu wykonawczego przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Według ich planów na polanie mają znaleźć się między innymi: wybieg dla psów, ławki, kosze na śmieci, nowe chodniki, nasadzenia drzew i krzewów, oświetlenie terenu.

My nie możemy się już doczekać, a Wy? 🙂

Wizualizacja wybiegu dla psów pochodzi z fanpage’a https://www.facebook.com/PolanaOrlaBialego/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *