adopcja psa poznań

Adoptuj w Poznaniu!

We współpracy ze Schroniskiem dla zwierząt w Poznaniu rozpoczynamy na naszym portalu nową akcję “Adoptuj w Poznaniu!”, dzięki której chcemy promować adopcję zwierząt i przedstawiać Wam kejtry, które czekają na swoje domy w Poznaniu.

Adopcja psa – jak to wygląda?

Zanim przedstawimy Wam pierwszego psa, który czeka na adopcję, chcielibyśmy zaznajomić Was z przebiegiem całego procesu adopcyjnego i wytłumaczyć, jak przebiega on krok po kroku.

  1. Aby adoptować zwierzę musisz być osobą pełnoletnią, posiadającą dowód tożsamości. Jeżeli wynajmujesz mieszkanie, musisz zdobyć zgodę od właściciela lokalu.
  2. Przy adopcji psa musisz zabrać ze sobą smycz i obrożę. Potrzebne akcesoria możesz kupić w schronisku.
  3. Po przyjeździe do Schroniska dla zwierząt w Poznaniu udaj się do biura. Wypełnisz tam ankietę przedadopcyjną, a pracownicy udzielą Ci wskazówek, gdzie szukać zwierząt. Psy ogląda się samemu.
  4. Gdy podejmiesz decyzję o wyborze konkretnego psa, postaraj się zapamiętać numer boksu, w którym przebywa (tablice z numeracją umieszczone są na wejściu do każdego boksu). W biurze otrzymasz szczegółowe informacje o wybranym przez siebie psie (np. wiek, stan zdrowia).
  5. Jeśli zdecydujesz się na adopcję, schronisko podpisze z Tobą umowę. Po jej podpisaniu i uiszczeniu opłaty będziesz mógł pojechać ze zwierzakiem do domu.

Ile kosztuje adopcja?

Schronisko dla zwierząt w Poznaniu przy każdej adopcji pobiera symboliczną opłatę.

  • Mieszaniec do 5. roku życia włącznie – 40 zł
  • Mieszaniec powyżej 5. roku życia – 20 zł
  • Pies rasowy do 5. roku życia włącznie – 80 zł
  • Pies rasowy powyżej 5. roku życia – 40 zł
  • Pies z rodowodem – 200 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *