owoce dla psa

Owoce dla psa? Sprawdź, które może jeść!

Wakacyjne miesiące obfitują w najróżniejsze owoce. Na pewno nie raz zastanawialiście się, czy Wasz pies również może ich spróbować? Odpowiedź znajdziecie w dzisiejszym artykule!

Które owoce dla psa mogą być pyszną i zdrową przekąską? Między innymi:

  • MALINY – Zawierają sporo antyoksydantów, błonnika, manganu i witaminy C. Mają właściwości przeciwzapalne. Dawać w małych porcjach.
  • ARBUZ i MELON – Stanowi bardzo dobre źródło witamin C i A, potasu, magnezu oraz wody. Idealny na upalne dni! Nie karmić psa pestkami lub skórkami!
  • GRUSZKA – Jest bogata w błonnik, kwas foliowy, niacynę, fosfor, potas, miedź, pektyny i witaminy A, C, E, B1 i B2. Podobno zmniejsza ryzyko udaru o 50%!
  • BANAN – Są bogate w potas, witaminy, biotynę, błonnik i miedź. Mają niewiele cholesterolu i sodu, ale przez zawartość cukru można traktować tylko jako przysmak od czasu do czasu.
  • JABŁKO – Jabłka są doskonałym źródłem witamin A i C, potasu, flawonoidów, a także błonnika. To dobra przekąska dla psich seniorów. Podawać bez pestek!
  • BORÓWKI – Borówki są bogate w selen, cynk, żelazo oraz przeciwutleniacze, które zapobiegają uszkodzeniom komórek. Idealny rozmiar na nagrody w trakcie ćwiczeń!

Owoce dla psa będą nie tylko smaczną nagrodą, ale również pozytywnie wpłyną na zdrowie Waszego pupila.

W upalne dni można owoce dla psa wcześniej zamrozić i w ten sposób stworzyć pyszną, chłodzącą przekąskę. 🙂 Pamiętajmy jednak, żeby podawać je w niewielkich ilościach oraz bez pestek czy grubej skóry (w przypadku arbuza i melona).

owoce dla psa

2 thoughts on “Owoce dla psa? Sprawdź, które może jeść!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *