warzywa dla psa

Warzywa dla psa? Sprawdź, które są zdrowe!

Wakacyjne miesiące oraz początek jesieni to prawdziwy urodzaj pysznych i zdrowych warzyw. Jak się okazuje, wiele z nich może trafić nie tylko na nasz talerz, ale również do psiej miski! Które? Odpowiedź znajdziecie w naszym nowym artykule!

Które warzywa dla psa mogą być pyszną i zdrową przekąską? Między innymi:

  • MARCHEW – Zawiera sporo witaminy A, C i K. Jest bogata również w beta-karoten, potas i błonnik. Dobra na wzrok. Podana na surowo czyści zęby i dba o dziąsła.
  • DYNIA – Jest bogata w błonnik, który wspomaga trawienie. Zawiera take witaminę A oraz antyoksydanty. Psu nie powinno się podawać pestek!
  • BROKUŁY – Ten superfood zawiera witaminy A, C, D, beta-karoten, kwas foliowy, błonnik, wapń i chrom. Ma właściwości przeciwnowotworowe.
  • BURAK – To skarbnica witamin i minerałów! Zawiera wapń, potas, fosfor, żelazo, magnez, kobalt, kwas foliowy i witaminy A, C i B1. Zwiększa odporność i działa antyrakowo.
  • GROSZEK – Groszek to źródło witamin A, B1, B2, B3, B6, C i K. Zawiera również fosfor, mangan i błonnik. To naturalne źródło białka, dlatego często znaleźć można go w psiej karmie.
  • BATATY – Zawierają błonnik, witaminy B6 i C, kilka korzystnych minerałów oraz beta-karoten. Zapobiegają rakowi i chorobom serca. Podawać ugotowane lub uparowane.

Warzywa dla psa będą nie tylko smacznym dodatkiem do pokarmu lub nagrodą, ale również pozytywnie wpłyną na zdrowie Waszego pupila.

Podczas naszej nieobecności w domu lub gdy jesteśmy zajęci, warzywa dla psa można potraktować jako ciekawą aktywność dla czworonoga. Chrupanie marchewki lub wyciąganie groszku z konga z pewnością zajmą go na krótszą lub dłuższą chwilę 🙂

warzywa dla psa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *