przysmaki dla psa

Sposób na pyszne przysmaki dla psa

Pies, oprócz dobrej jakości karmy bytowej, która powinna stanowić podstawę jego pożywienia, chętnie zjada również przysmaki i smakołyki. To, co możemy w ramach takich przekąsek dać psu, różni się jednak od rarytasów, którymi raczymy siebie. To najważniejsza zasada, której nie wolno pomijać, jeśli dobro i zdrowie naszego czworonoga leży nam na sercu.

Przysmaki dla psa, podobnie jak stanowiąca podstawę jego żywienia karma, zdecydowanie różnią się od posiłków serwowanych ludziom. O ile my chętnie raczymy się pysznym ciastem, o tyle dla psa taki smakołyk nie jest polecany. Co zatem możemy podawać psu?

Pyszności dla czworonogów

Tak naprawdę możliwości jest wiele. Właściciel czworonoga może pokusić się o samodzielne przygotowanie pysznych przekąsek albo zdecydować się na gotowy produkt. W tym pierwszym przypadku warto pamiętać, by przekąski przygotowywać tylko z takich składników, na które czworonóg nie jest uczulony. Odpowiednich przepisów znajdziemy w sieci aż nadto.

Przekąski dla psów oparte są na zupełnie innych produktach, niż te, które jedzą ludzie. O ile w naszej diecie jako przysmaki będą dominować wyroby cukiernicze, o tyle w przypadku czworonogów najlepiej sprawdzą się ciasteczka, w których głównym składnikiem jest mięso oraz warzywa. W zależności od przepisu, w skład przekąsek może wchodzić też: mąka, jajko, oliwa, ryba albo owoce. W przypadku psów z alergią unikamy w przepisach składników, które mogą wywołać niepożądaną reakcję.

Samodzielnie przygotowane przekąski to dla czworonoga nie lada rarytas. Prawda jest jednak taka, że nie wielu osobom starcza na to czasu. Nie warto całkowicie rezygnować z podawania przekąsek. Doskonałym zamiennikiem domowych ciasteczek dla czworonogów będą smakołyki dostępne w sklepie. Warto wybierać marki, które zagwarantują wysoką jakość produktu. Smaczne i zdrowe przekąski dla psów oferuje sklep zoologiczny SklepZoologic.pl. Szeroki asortyment obejmuje między innymi smaczki takich marek jak: Trixie, Trovet i Biomill.

Dlaczego warto podawać przekąski?

Psy są łase nie tylko na nasze pochwały, ale także pyszne przekąski. Podawane w niewielkich dawkach nie powinny czworonogowi zaszkodzić, za to zdecydowanie wpłyną na poprawę jego nastroju. Pomogą zróżnicować dietę i będą stanowić doskonałą motywację do różnego rodzaju aktywności.

Przekąski w postaci niewielkich ciasteczek bardzo często wykorzystywane są podczas sesji szkoleniowych. Jeśli w naszej kieszeni znajdują się smaczki, którymi nagradzamy czworonoga po prawidłowej reakcji na komendę, możemy być pewni, że pies będzie współpracował znacznie chętniej, niż przy pochwałach słownych.

Przekąski mogą też stanowić nagrodę za dobre zachowanie czworonoga. Możemy je stosować nie tylko na sesjach treningowych, ale także w domu, na spacerze i przy wielu innych okazjach. W niektórych przypadkach stosuje się je również w czasie aktywnej zabawy. Do tego potrzeba jednak maty węchowej (lub czegoś, co może ją zastąpić). Ukryte w niej smaczki stanowią dla czworonoga ogromne wyzwanie, a możliwość ich wyszukiwania doskonałą zabawę. Po takiej aktywności nawet najbardziej żywiołowy pies wycisza się i udaje na odpoczynek.

Smakołyki dla psów mogą zatem stanowić nie tylko nagrodę, ale dostarczać doskonałych pomysłów na aktywne zabawy. Skarmianie nimi pupila dostarcza zwykle radości zarówno czworonogowi, jak i jego panu. Dlatego, zamiast odmawiać sobie tej przyjemności, lepiej poszukać dobrej jakości przysmaków, które będą dla pupila zdrowe i zapewnią obu stronom wiele przyjemnych doznań.