świąteczne potrawy dla psa

Świąteczne potrawy dla psa? Niekoniecznie!

Zastanawiasz się, czy możesz podzielić się z psem wigilijnymi potrawami? Niestety większość z nich może mieć negatywny wpływ na samopoczucie i zdrowie naszego pupila, ale są od tego wyjątki 🙂 Koniecznie zobaczcie, które świąteczne produkty możecie włączyć do psiego jadłospisu, a których powinniście unikać!

 

 

świąteczne potrawy dla psa

Pamiętajcie, żeby nie przesadzić z dokarmianiem psa jedzeniem ze stołu! Wigilijne potrawy mogą być dla zwierzęcia ciężkostrawne lub wywołać alergię, a po ich zjedzeniu mogą pojawić się wymioty lub biegunka. Chyba nie chcecie zafundować sobie i swojemu pupilowi takich “atrakcji” w wolne dni?!

Zdecydowanie lepiej postawić na potrawy specjalnie przygotowane dla psa, jak na przykład ugotowana bez przypraw morska ryba, parowane lub pieczone buraki czy suszona żurawina. Pamiętajcie jednak, że jeśli Wasz pies nie je takich rzeczy na co dzień, możecie je wprowadzić do jego jadłospisu jedynie w niewielkiej ilości.

Świątecznym dodatkiem do codziennego jadłospisu Waszego psiaka mogą być również wysokiej jakości psie smakołyki. Przed kupnem sprawdźcie jednak ich skład i wybierzcie jak najbardziej naturalne produkty. Jeśli Wasz pies jest uczulony na jakiś składnik (np. kurczaka czy kukurydzę), koniecznie sprawdźcie czy przysmak nie zawiera tego alergenu!

Wszystkim naszym Czytelnikom i ich Czworonożnym Przyjaciołom życzymy zdrowych, radosnych i smacznych Świąt Bożego Narodzenia! 🎄