z psem na cmentarz Poznań

Z psem na cmentarz? Zobacz, jak to wygląda w Poznaniu!

Zastanawiasz się czy możesz odwiedzić groby najbliższych ze swoim pupilem? A może chcesz przejść się na jesienny spacer na jeden z zabytkowych poznańskich cmentarzy? Sprawdziliśmy, czy w Poznaniu można wejść z psem na cmentarz – zapraszamy do lektury!

Miłostowo i Junikowo

Regulamin największych poznańskich nekropolii – Miłostowa i Junikowa – jasno określa, że z psem na cmentarz wejść nie wolno.

27. Na terenie cmentarzy komunalnych zabrania się:
– zrywania i niszczenia zieleni,
– sadzenia drzew i krzewów bez zgody kierownika cmentarza,
– wycinania drzew i krzewów bez zgody kierownika cmentarza,
– zaśmiecania cmentarza,
– hałasowania,
– spożywania alkoholu,
wprowadzania zwierząt,
– poruszania się wszelkimi pojazdami mechanicznymi i rowerami bez przepustki

Zobacz cały regulamin cmentarzy komunalnych Miłostowo i Junikowo -> REGULAMIN

Cmentarze zabytkowe i PARAFIALNE w Poznaniu

W Poznaniu istnieje wiele mniejszych cmentarzy, które znajdują się przy poszczególnych parafiach lub które mają charakter zabytkowy.

Przepięknie położony Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan znajduje się w samym centrum miasta – na Wzgórzu Św. Wojciecha, u zbiegu ulic Święty Wojciech i Księcia Józefa – przez co często odwiedzany jest podczas jesiennych spacerów. Na cmentarzu tym miejsce swojego spoczynku znalazło wielu zasłużonych obywateli Poznania i Wielkopolski – powstańców, naukowców, lekarzy, rzemieślników i działaczy społecznych. Tego miejsca niestety również nie odwiedzimy z psem. Obecnie cmentarz jest objęty całodobowym nadzorem, a zwiedzać go można w godzinach od 10 do 18.

Chociaż trudno jest znaleźć konkretne informacje, czy można wejść z psem na cmentarze parafialne, można założyć, że obowiązują na nich podobne zasady jak na cmentarzach komunalnych – a więc zakaz wprowadzania zwierząt. Informacje na temat poszczególnych parafialnych cmentarzy znajdziecie tutaj -> CMENTARZE PARAFIALNE W POZNANIU.

Jesienny spacer ze wspomnieniami? Tylko na Cytadelę!

Pomimo tego, że na poznańskiej Cytadeli znajduje się aż 6 cmentarzy, jest to jedyne tego typu miejsce w Poznaniu, gdzie możemy udać się z psem na spacer śladami historii i z chwilą zadumy. Podczas przechadzki możemy tam odwiedzić:

Poznańska Cytadela to znane i lubiane spacerowe miejsce wśród wszystkich psiarzy. Na terenie parku znajduje się także wydzielone miejsce – park dla psów – gdzie pupile mogą pobiegać bez uwięzi, ale w kagańcu.

wybiegi dla psów w poznaniu

Cytadela

 

 

One thought on “Z psem na cmentarz? Zobacz, jak to wygląda w Poznaniu!

  1. porzeczka says:

    Nie wiem, jak w większych miastach, ale na wsiach nadal krzywo patrzą jak się jest z psem na cmentarzu. Nawet jak jest na smyczy i w kagańcu.

Comments are closed.