Karma weterynaryjna dla psa – kiedy warto się na nią zdecydować?

Sposób żywienia psa i jakość karmy, którą podajemy swojemu pupilowi ma ogromny wpływ nie tylko na jego wagę, ale także na jego zdrowie i samopoczucie. W sytuacjach, w których zwierzę cierpi na jakieś przewlekłe stany chorobowe, warto postawić na karmy weterynaryjne, które pomogą złagodzić objawy schorzenia i poprawią kondycję organizmu.

Jak wybrać odpowiednią karmę weterynaryjną?

Jeśli Twój pies cierpi na jakieś przewlekłe schorzenia, w pierwszej kolejności zawsze należy odwiedzić lekarza weterynarii. Podawanie jakichkolwiek preparatów czy specjalistycznych karm na własną rękę może skończyć się pogorszeniem stanu zdrowia zwierzęcia. Weterynarz przeprowadzi odpowiednią diagnostykę, a następnie zaproponuje metodę leczenia i powie, która karma weterynaryjna dla psa będzie dla niego właściwa.

W następnej kolejności, powinno kupić się wskazaną przez weterynarza karmę, nie zapominając jednak o dobraniu jej również do wagi psam, jego wieku oraz wykluczając ewentualne alergie pokarmowe.

Wspierające układ pokarmowy

Na rynku dostępnych jest mnóstwo karm weterynaryjnych, które za zadanie mają wspierać poszczególne narządy układu pokarmowego psa. Znajdziemy między innymi takie wspomagające pracę wątroby, trzustki, żołądka czy jelit. Popularne i często wykorzystywane są również karmy, które przeznaczone są dla zwierząt z otyłością lub nadwagą. Mają one obniżoną kaloryczność i zawartość tłuszczu. Służą zwierzętom, które tyją po zabiegu sterylizacji lub które powinny schudnąć ze względu na dolegliwości ze strony stawów.

Na inne schorzenia

Weterynarz dobierze odpowiedni sposób żywienia również w przypadku innych schorzeń. W asortymencie różnych firm znajdziemy między innymi karmy weterynaryjne dla psów cierpiących na choroby serca i układu krążenia, stawów i układu ruchu, a także zwierzęta w ciąży i w okresie laktacji.

Warto sięgnąć również po karmy weterynaryjne w przypadku, gdy nasz pies ma dolegliwości dermatologiczne, a jego skóra i sierść wyglądają niezdrowo. Karma wzbogacona o właściwe składniki może zniwelować świąd, poprawić wygląd włosa, a także uelastycznić skórę i wzmocnić jej barierę ochronną.

Wybierz to, co lubi Twój pies!

Podczas wybierania karmy weterynaryjnej dla swojego psa, warto pamiętać także o jego preferencjach smakowych 🙂 Do wyboru są karmy suche, jak i mokre, a ich składy oparte są na różnych źródłach białka. Jeśli wiesz, że Twój pies do tej pory najbardziej lubił jeść wołowiną, dziczyznę czy ryby, nie rezygnuj z tego smaku. Postaraj się dobrać karmę weterynaryjną, która również będzie zawierała w swoim składzie dany gatunek mięsa. Za dużo eksperymentów z nowymi składnikami, może bowiem skończyć się alergią pokarmową i kolejnymi problemami kierującymi nas wprost do gabinetu weterynarza…

*Artykuł zawiera linki sponsorowane