czysty poznań

Słoń w centrum Poznania?!

Pewnie wielu z Was natknęło się ostatnio w Internecie na filmik pokazujący spacer słonia ulicami Poznania., prawda? 🙂 Okazuje się, że głównym tematem wideo tak naprawdę nie jest słoń, a… psie odchody! Z resztą zobaczcie sami:

Co robi słoń na ulicach Poznania?

Filmik ze słoniem jest częścią kampanii społecznej skierowanej przez Miasto Poznań do właścicieli psów. Oprócz słonia na ulicach Poznania pojawiły się też jego odchody. Śmierdzący i obrzydliwy problem od razu rzucił się w oczy mieszkańcom miasta. Czy tak samo zareagowalibyśmy na nieczystości po psach? Z filmu dowiadujemy się, że wszystkie poznańskie kejtry robią każdego dnia aż 5 ton kupy! To tak jakby wyprowadzić na ulice naszego miasta 50 słoni! Czy te liczby i obrazowe przedstawienie śmierdzącego problemu zmotywuje Poznaniaków do sprzątania po swoich psach? Mamy nadzieję i dołączamy się do apelu!

WEŹ SPRAWY W SWOJE RĘCE!

Ponieważ jako portal http://PiesWPoznaniu.com w 100% popieramy akcję “odkupiania” Poznania, za stroną http://czystypoznan.pl/ cytujemy 4  dobre rady, które kierujemy do WSZYSTKICH właścicieli kejtrów:

pies w poznaniu

Pamiętajmy, że dopóki nie weźmiemy sprawy w swoje ręce (dosłownie), w naszej okolicy nic się nie zmieni!

Zagłosuj w rankingu zakupionych dzielnic

Na stronie http://czystypoznan.pl/#slonie-w-poznaniu-zaglosuj powstał nawet niechlubny ranking najbardziej zakupionych dzielnic Poznania. Jeden raz dziennie można oddać głos na dzielnicę, która ma naszym zdaniem największy problem z odchodami. Póki co w  niechlubnej pierwszej trójce znalazły się:

  1. Wilda
  2. Jeżyce
  3. Łazarz

Czy ranking zmotywuje mieszkańców do większej dbałości o swoje okolice? Mamy szczerą nadzieję, że tak się stanie! My już zagłosowaliśmy w rankingu na najbardziej zakupioną dzielnicę Poznania – Was również zachęcamy do wyrażenia swojej opinii.

Więcej informacji na temat akcji znajdziecie  na stronie http://czystypoznan.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *