Nowe schronisko dla zwierząt w Poznaniu! Kiedy i gdzie?

Pod koniec lutego dowiedzieliśmy się z mediów, że jest zgoda na nowe schronisko dla zwierząt w Poznaniu! Już za kilka dni ma zostać ogłoszony przetarg na jego budowę przy ulicy Kobylepole. To spory przełom, bo chociaż nie brakowało funduszy na ten cel, jego realizację opóźniały między innymi protesty mieszkańców okolicy. Kiedy można spodziewać się otwarcia nowego schroniska i jak będzie ono wyglądało?

Problemy obecnego schroniska

Obiekt, który znajduje się przy ulicy Bukowskiej w Poznaniu powstał w latach 60., jest przestarzały i niestety nie spełnia współczesnych standardów. Obecnie w schronisku przebywa ok. 200 zwierząt, które szczególnie zimą odczuwają na własnej skórze kiepskie warunki panujące w placówce.

Nowoczesny kompleks – nie tylko dla bezdomnych psów!

Inwestycja, która powstanie przy ulicy Kobylepole, będzie warta ok. 30 milionów złotych i zapewni schronienie dla nawet 700 zwierząt! Nowe schronisko dla zwierząt w Poznaniu zajmie ośmiohektarową działkę, na której powstaną pawilony z ogrzewanymi boksami, wybiegi dla podopiecznych, kociarnia, budynek administracyjny, a także ogólnodostępny hotel dla psów, wybieg, tor przeszkód, centrum szkoleniowe i klinika.

Nowe schronisko będzie spełniać wszystkie europejskie standardy. Możliwe będzie m. in. odseparowanie chorych osobników od zdrowej reszty, a w trakcie mrozów zwierzęta będą mogły korzystać z ogrzewanych pomieszczeń.

Kiedy schronisko będzie gotowe?

Miasto ma już pozwolenie na budowę schroniska, dlatego obecnie trwają już przygotowania do ogłoszenia przetargu. Nastąpi ono lada dzień. Według szacunków za ok. 2 miesiące powinien zostać wyłoniony wykonawca. Budowa potrwa 2 lata i w 2020 roku bezdomne zwierzęta będą mogły przenieść się do nowej lokalizacji.

Źródła informacji: http://epoznan.pl oraz http://poznan.gazeta.pl

One thought on “Nowe schronisko dla zwierząt w Poznaniu! Kiedy i gdzie?

  1. Zuza says:

    Super,że zwierzaki będą miały dobre tam życie.Mam nadzieję,że te nasze schronisko w Poznaniu przy Bukowskiej zostanie,ale zmienią się(przynajmniej niektórzy)pracownicy.Jest tam dużo miejsca i dużo przestrzeni i niech tam mają zwierzaki bardzo dobrze,tego im życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *