szampon dla białych psów

Trixie Color Shampoo – dla białych psów

Jesienią i zimą małe, białe pieski brudzą się mocniej i częściej 😉 Stąd też trochę częstsze kąpiele, którym towarzyszy “poszukiwanie szamponu idealnego”. Ostatnio przetestowaliśmy (na własnej, jackrussellowej skórze ;)) szampon Trixie Color Shampoo – dla białych psów. Przeczytajcie o naszych wrażeniach!

SKŁAD SZAMPONU

Od 5 do 15% składu szamponu Trixie stanowią anionowe środki powierzchniowo czynne, a mniej niż 5% to niejonowe środki powierzchniowo czynne. Do tego dochodzą ogólnie nazwane “konserwanty, zapachy i barwniki”.  Szkoda, że z etykiety produktu nie dowiadujemy się niczego więcej…

KONSYSTENCJA, ZAPACH I WRAŻENIA

szampon dla białych psów

Szampon ma fajną, gęstą konsystencję i niebieskawy kolor. Nie ma prawie żadnego zapachu, co akurat uważamy za plus – pies pachnący męskimi perfumami to nic fajnego 😉 Preparat dobrze się pieni i wystarczy niewielka ilość do umycia całego psa.

JAK UŻYWAĆ?

szampon dla białych psów

Według instrukcji znajdującej się na opakowaniu: “szampon nałożyć na mokrą sierść, dobrze rozprowadzić i zmyć letnią wodą. Czynności powtórzyć. Psa wysuszyć i chronić przed przeciągami.” Faktycznie dwukrotne umycie psa szamponem w zupełności wystarcza, aby usunąć wszystkie zabrudzenia.

Skuteczność – Czy biały pies jest bielszy?

Producent informuje, że “szampon nadaje się specjalnie dla psów o jasnej sierści, nadaje jedwabistość i połysk, a także wzmacnia naturalny kolor sierści“. Sierść Mango po kąpieli jest faktycznie przyjemna w dotyku i czyściutka, ale czy jest bielsza niż wcześniej? Nie zauważyliśmy jakiejś znaczącej różnicy. W każdym razie szampon dobrze myje, a pies po kąpieli jest bardzo czysty 🙂 Nie wystąpiły również żadne reakcje alergiczne itp.

SZAMPON TRIXIE COLOR SHAMPOO, W SKALI OD 1 DO 5, OCENILIBYŚMY NA 4,0.

Jakość preparatu: 3,5
Wrażenia: 4,0
Skuteczność: 4,0
Orientacyjna cena: ok. 8-9 zł w zależności od sklepu
Stosunek ceny do jakości: 4,5

Jeżeli poszukujecie innych szamponów dla białych psów wraz z opiniami, to zapraszamy tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *