pies w poznaniu

Pies w Poznaniu w końcu mile widziany!

Zgodnie z dzisiejszym wyrokiem Sądu Administracyjnego w Poznaniu wszyscy właściciele psów mogą wchodzić ze swoimi kejtrami do parków, na place zabaw, kąpieliska i plaże! Należy jednak pamiętać, że pies musi być prowadzony na smyczy i przebywać pod naszą opieką.

A zaczęło się to tak…

Sprawa zakazów wprowadzania psów na niektóre tereny w Poznaniu trafiła do sądu dzięki inicjatywie mieszkańca Poznania – Jakuba Ryfy, właściciela kejtra – Juniora. Złożył skargę dotyczącą regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Poznania z 2013 r. Nie zgadzał się bowiem z zapisem, że osoby ze zwierzętami domowymi nie mogą wchodzić do obiektów użyteczności publicznej takich, jak parki, skwery czy place zabaw.

PIES W POZNANIU – W KOŃCU MILE WIDZIANY WSZĘDZIE! 🙂

Sąd Administracyjny uznał dzisiaj, że faktycznie część przepisów paragrafu 8 i 9 poznańskiego regulaminu została sformułowana bez podstaw wynikających z ustaw.

Oznacza to, że właściciele z psami mogą w końcu wchodzić do parków, na skwery i place zabaw! 🙂 Psy muszą być jednak na smyczy i pod opieką odpowiedzialnego (niekoniecznie pełnoletniego) właściciela.

TABLICZKA “UWAGA PIES!” JUŻ NIEPOTRZEBNA

Wyrok Sądu Administracyjnego w Poznaniu dotyczy jeszcze jednego zapisu w regulaminie. Właściciele psów, którzy mieszkają w domach nie muszą już oznakowywać swoich posesji tabliczką “Uwaga pies!”. 

Naszym zdaniem

Bardzo cieszy nas, że wraz z psami będzie można miło spędzać czas w całym Poznaniu, a nie tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Zimowy spacer po parku czy wakacyjna wyprawa na jedno z poznańskich kąpielisk w towarzystwie kejtra to przecież świetny sposób na spędzanie czasu wolnego 🙂 Mamy nadzieję, że właściciele psów staną teraz na wysokości zadania i będą zachowywać się odpowiedzialnie. Pamiętajmy o smyczy, odpowiedzialnym zachowaniu, kontrolowaniu naszego pupila i sprzątaniu po nim.

Miasto ma 30 dni na odwołanie się od decyzji sądu, ale mamy nadzieję, że tak się nie stanie. A Wy? Jak oceniacie dotychczasowe zakazy i dzisiejszy wyrok sądu? Dajcie głos! 🙂

3 thoughts on “Pies w Poznaniu w końcu mile widziany!

  1. Gabi says:

    Czy miasto się odwołało? Ciekawi mnie, ponieważ mieszkanka mojej klatki robi aferę, że mój szczeniak małej rasy biega po ogrodzonym kawałku trawy pod ścianą bloku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *