bezpieczny pies

Bezpieczny pies w mieście

Bezpieczny pies, to szczęśliwy pies i… jego właściciel! Aby życie w mieście dla naszego czworonożnego przyjaciela było spokojne i beztroskie, warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów. Dzięki nim kejter nie zgubi się na spacerze, będzie bezpiecznie spacerował i podróżował samochodem. O czym nie można zapomnieć?

niezbędne podczas spaceru

  1. Obroża i smycz – dobrze dopasowana obroża lub szelki to oczywiście podstawa “wyposażenia” każdego duetu pies-człowiek 🙂 Podczas spacerów, również tych na łące czy w lesie, musimy mieć możliwość kontrolowania naszego pupila. Jeśli nie jest dobrze nauczony przychodzenia na zawołanie, powinien chodzić na smyczy lub długiej lince treningowej. Na spuszczenie psa “luzem” zdecydujmy się jedynie na ogrodzonym terenie, np. na wybiegu dla psów.
  2. Adresówka – każdego dnia na różnych forach lub grupach na Facebooku pojawia się kilka ogłoszeń o zaginięciu psa. Niestety wiele z nich wynika z braku odpowiedzialności właścicieli. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, warto pamiętać o kilku zasadach: nie zostawiać psa samego pod sklepem, nie spuszczać go ze smyczy, jeśli w pełni mu nie ufamy oraz oczywiście odpowiednio zabezpieczyć teren dookoła domu, aby pies bez naszej kontroli nie mógł wybrać się na samotny spacer. Obowiązkowym dodatkiem do obroży powinna być również adresówka. Jeśli już w najgorszym wypadku pies oddali się bez naszej wiedzy, osobom, które go znajdą będzie zdecydowanie łatwiej ustalić jego miejsce zamieszkania i skontaktować się z właścicielem.
  3. Akcesoria odblaskowe – odblaskowe kamizelki, obroże, naklejki czy opaski świetnie sprawdzają się podczas spacerów po zmroku. Dzięki nim nasz pies jest dużo lepiej widoczny dla nas, a także dla innych spacerowiczów czy kierowców.

Przydatne w trakcie jazdy

Obojętnie czy wybieracie się w podróż do innego miasta czy jedziecie tylko na krótką przejażdżkę – pies nie powinien chodzić “luzem” po samochodzie czy jechać na siedzeniu niezabezpieczony. W trakcie ewentualnej kolizji czy wypadku może przelecieć przez całe auto i poważnie się uszkodzić. Dlatego polecamy przewożenie psa na dwa sposoby:

  1. Transporter do samochodu – jeśli podróżujemy z psem samochodem, bardzo przydatny do jego przewozu będzie transporter. Odpowiednio dobrany do rozmiaru psa, pozwoli na jego bezpieczne przewiezienie i pomoże zachować czystość wewnątrz auta. Do transportera można dokupić również specjalne pasy, które pomogą unieruchomić go na siedzeniu podczas jazdy.
  2. Pasy do samochodu – jeśli nie chcemy przewozić psa w transporterze, możemy dokupić do samochodu specjalne pasy lub szelki dla naszego pupila. Wystarczy je założyć psu i wpiąć w miejsce przeznaczone na pasy bezpieczeństwa. To tanie, bezpieczne i wygodne rozwiązanie.

bezpieczny pies – recepta na sukces

A jakie są Wasze doświadczenia związane z bezpieczeństwem psa w mieście? Znacie jakieś sprawdzone metody lub akcesoria, które pozwolą jeszcze lepiej zadbać o naszego pupila? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *